
Nita Petite | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- SmartLace™ Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
| SKU: | JR5146 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.7 oz |
| Collection: | SmartLace |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7.25" | Crown 5.5" | Sides 8" | Nape 3" |
SPECIAL FEATURES
- SmartLace™ Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
| SKU: | JR5146 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.7 oz |
| Collection: | SmartLace |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7.25" | Crown 5.5" | Sides 8" | Nape 3" |
Original: $168.64
-65%$168.64
$59.02Description
SPECIAL FEATURES
- SmartLace™ Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
| SKU: | JR5146 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.7 oz |
| Collection: | SmartLace |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7.25" | Crown 5.5" | Sides 8" | Nape 3" |




















