
Demi Petite | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESPDEMI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.1 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 2.5" | Crown 2" | Sides 2.75" | Back 2.75" | Nape 2.75" |
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESPDEMI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.1 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 2.5" | Crown 2" | Sides 2.75" | Back 2.75" | Nape 2.75" |
Original: $126.99
-65%$126.99
$44.45Description
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESPDEMI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.1 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 2.5" | Crown 2" | Sides 2.75" | Back 2.75" | Nape 2.75" |




















