
Kelly | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Kelly by Amore is a medium length wig compiled with multiple layers and a double-layered monofilament cap to create this evocative design.
SPECIAL FEATURES
- Double-Layer Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individual's own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP2554 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.1 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 7.25" | Crown 7.5" | Nape 10" |
Kelly by Amore is a medium length wig compiled with multiple layers and a double-layered monofilament cap to create this evocative design.
SPECIAL FEATURES
- Double-Layer Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individual's own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP2554 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.1 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 7.25" | Crown 7.5" | Nape 10" |
Original: $264.37
-65%$264.37
$92.53Description
Kelly by Amore is a medium length wig compiled with multiple layers and a double-layered monofilament cap to create this evocative design.
SPECIAL FEATURES
- Double-Layer Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individual's own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP2554 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.1 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 7.25" | Crown 7.5" | Nape 10" |






















