
H-VOLTA | Human Hair Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
H-Volta by Motown Tress is a fun short wig for African Americans with an amazing side swept bang and made from 100% human hair.
SPECIAL FEATURES
- Cap Design - Cool comfortable design for all day wearing.
- 100% Human Hair - Top grade human hair that can be styled just like your own.
| SKU: | MTHVOLTA |
| Product Type: | Human Hair Wigs for Black Women |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Collection: | Human Hair Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | N/A |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong,Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | N/A |
H-Volta by Motown Tress is a fun short wig for African Americans with an amazing side swept bang and made from 100% human hair.
SPECIAL FEATURES
- Cap Design - Cool comfortable design for all day wearing.
- 100% Human Hair - Top grade human hair that can be styled just like your own.
| SKU: | MTHVOLTA |
| Product Type: | Human Hair Wigs for Black Women |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Collection: | Human Hair Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | N/A |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong,Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | N/A |
Original: $42.99
-65%$42.99
$15.05Description
H-Volta by Motown Tress is a fun short wig for African Americans with an amazing side swept bang and made from 100% human hair.
SPECIAL FEATURES
- Cap Design - Cool comfortable design for all day wearing.
- 100% Human Hair - Top grade human hair that can be styled just like your own.
| SKU: | MTHVOLTA |
| Product Type: | Human Hair Wigs for Black Women |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Collection: | Human Hair Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | N/A |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong,Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | N/A |




















