
Erin | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
- Hand-Tied Cap - Creates natural movement and contours to your head for unsurpassed comfort.
| SKU: | LF6001HM |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.25" | Crown: 8" | Nape: 6.5" |
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
- Hand-Tied Cap - Creates natural movement and contours to your head for unsurpassed comfort.
| SKU: | LF6001HM |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.25" | Crown: 8" | Nape: 6.5" |
Original: $308.99
-65%$308.99
$108.15Description
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
- Hand-Tied Cap - Creates natural movement and contours to your head for unsurpassed comfort.
| SKU: | LF6001HM |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.25" | Crown: 8" | Nape: 6.5" |




















