
SK-Cleo | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Futura Fiber - Giving you longer lasting beauty with high quality materials that are heat resistant up to 350 degrees.
- Simple Cap Design - Simple cap wigs fit very securely for confident wearing. Simplest way to transition into wigs by long time weave users.
- Integrated front hair line.
- Secure Fit Combs - These combs will help keep your wig in place throughout the day.
| SKU: | MTSKCLEO |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Simple Cap Full Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 16" |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
SPECIAL FEATURES
- Futura Fiber - Giving you longer lasting beauty with high quality materials that are heat resistant up to 350 degrees.
- Simple Cap Design - Simple cap wigs fit very securely for confident wearing. Simplest way to transition into wigs by long time weave users.
- Integrated front hair line.
- Secure Fit Combs - These combs will help keep your wig in place throughout the day.
| SKU: | MTSKCLEO |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Simple Cap Full Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 16" |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
Original: $37.95
-65%$37.95
$13.28Description
SPECIAL FEATURES
- Futura Fiber - Giving you longer lasting beauty with high quality materials that are heat resistant up to 350 degrees.
- Simple Cap Design - Simple cap wigs fit very securely for confident wearing. Simplest way to transition into wigs by long time weave users.
- Integrated front hair line.
- Secure Fit Combs - These combs will help keep your wig in place throughout the day.
| SKU: | MTSKCLEO |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Simple Cap Full Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 16" |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |



















