
Betty | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
The Longer lengths of the top and crown provide style options plus extra width and volume, and the monofilament top adds extra styling versatility. This item is also considered as a fluff-back wig style.
| SKU: | LF7006 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 4.75" | Nape: 3.75" |
The Longer lengths of the top and crown provide style options plus extra width and volume, and the monofilament top adds extra styling versatility. This item is also considered as a fluff-back wig style.
| SKU: | LF7006 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 4.75" | Nape: 3.75" |
Original: $216.99
-65%$216.99
$75.95Description
The Longer lengths of the top and crown provide style options plus extra width and volume, and the monofilament top adds extra styling versatility. This item is also considered as a fluff-back wig style.
| SKU: | LF7006 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 4.75" | Nape: 3.75" |



















